Agentie imobiliara Timisoara
Corales pe Facebook
Corales pe Google Plus
Corales pe Twitter
Corales pe linkedIn
Limba romana Limba engleza

oferte
RECOMANDATE

oferte in
EXCLUSIVITATE

oferte
BLOCURI NOI

ultimele
ACTUALIZARI

oferte
REZIDENTIAL

Cariere

Avem reteta pentru a face din tine un consultant de succes :

- cele mai bune trainiguri de specialitate de pe piata
- planuri eficiente de vanzari si marketing
- acces la toate resursele firmei

- o echipa dedicata care iti asigura suport permanent.

Alatura-te echipei noastre si ai sansa reala de a te dezvolta personal:
- acumulezi experienta in DOMENIILE direct sau indirect IMPLICATE: IMOBILIAR (vanzari & marketing), financiar-BANCAR, JURIDIC
- vei cunoaste avantajele lucrului in echipa, al conectarii la un obiectiv comun
- ai posibilitati diverse de promovare
- cu siguranta vei deveni: mai organizat, mai comunicativ, mai increzator in propriile forte.
Descrierea postului
Activitatea unui consultant imobiliar ce activeaza in cadrul companiei noastre presupune un set de sarcini complexe, din care vom enumera cateva dintre cele mai importante, fara insa a ne limita la acestea:
- cunoasterea in detaliu a specificului de vanzari, urmarind aparitia unor noi oferte si evolutia celor actuale
- marketare adecvata a ofertelor in publicatii scrise si in mediile on-line de profil
- identificarea potentialilor noi clienti prin contacte telefonice sau directe
- identificarea necesitatilor clientilor si consilierea acestora
- ofertarea clientilor si efectuarea vizitelor pe baza programarilor realizate in prealabil

- consilierea clientilor prin argumente bazate pe specificul activitatii in vederea obtinerii acordului acestora de achizitionare a unui imobil
- colectarea si verificarea documentelor necesare semnarii unui contract
- intocmirea contractelor, a eventualelor acte aditionale, anexe si semnarea acestora, in calitate de reprezentant al firmei
- reprezentarea clientilor in cadrul institutiilor implicate in realizarea unei tranzactii: primarie, banci, birouri notariale, oficiul de carte funciara si cadastru.

Cerinte
CANDIDATUL IDEAL:
CE NE DORIM DE LA TINE?
Prima data vrem sa raspunzi cu DA sau NU la cateva intrebari simple:
- Iti place sa comunici cu oamenii din jurul tau?
- Dar ei ce spun, le place sa comunice cu tine?
- Utilizezi calculatorul la nivel mediu? (Internet, e-mail, Word, Excel)
- Esti posesorul unui carnet de conducere categoria B?
- Cand iti doresti mult sa obtii ceva greu de obtinut, reusesti?
- Dupa ce ai reusit sa obtii acel “ceva”, iti doresti mai mult?
- Dupa ce ai un succes, ti se intampla sa iti vina sa spui “nu a fost noroc, norocul ti-l faci singur”?
- Cand ai un esec, in loc sa cauti justificari, iti bati capul cum sa obtii victoria data viitoare?
- Atunci cand ai gresit ceva, preferi sa-ti recunosti greseala chiar daca s-ar putea sa n-o observe nimeni?
- Cand cel cu care vorbesti are o parere diferita de a ta, in loc sa te concentrezi doar pe argumentele tale, incerci sa te pui si in situatia lui?

Daca ai raspuns cu DA la toate intrebarile de mai sus, poti trece mai departe.
Daca raspunsul la cel putin una dintre intrebari este “NU”, apasa butonul “Back” al browser-ului tau … sunt sanse mari sa nu ne potrivim. Succes!

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pe langa training-ul de specialitate, masina de serviciu si mediul de lucru profesionist, vei beneficia si de un pachet salarial motivant (inclusiv salarizare fixa) care urmeaza a fi discutat in cadrul interviului.

Trimite CV-ul tau la adresa office@corales.ro. Iti multumim anticipat pentru interesul manifestat.
Echipa Corales.